Publikační činnost

Ústav srovnávací jazykovědy patří dlouhodobě mezi nejproduktivnější pracoviště na FF UK, jeho členové publikují v rámci projektů kolektivní i individuální monografie, ÚSJ také vydává vlastní ročenku Chatreššar, od 2007 cizojazyčnou a peer-reviewed.

Novější publikace ÚSJ jsou k mání buďto v knihkupectví Karolinum http://cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp, nebo už brzy on-line v distribuci Vydavatelství Filozofické fakulty UK, a nakonec také na serveru kosmas a řadě dalších serverů u nás i v zahraničí. Starší publikace jsou ještě částečně u nás skladem a v případě zájmu kontaktuje přímo ÚSJ.

Součástí činnosti USJ je také zpřístupňování materiálů v digitální podobě.

2010

• Petr Zemánek, Petr Vavroušek, Pavel Čech, Marek Rychtařík, Jan Bičovský, Jazyky starého Orientu (FF UK, Praha, 276 str.)
  • Ľubomír Novák, Jaghnóbsko-český slovník (FF UK, Praha, 266 str.)

Starší

• Petr Zemánek, The Origins of Pharyngalization in Semitic, 1996 (Enigma, Praha, 88 str.)
  • Petr Zemánek, Ugaritischer Wortformenindex, 1995 (Petr Buske Verlag, Hamburg, 294 str.)
  • Iranian and Indo-European Studies. Memorial Volume of Otakar Klíma, ed. Petr Vavroušek, 1994 (Enigma, Praha, 264 str.)
  • Hans Christian Luschützky, Uvedení do typologie jazyků, 2003 (FF UK, Praha, 79 str.)